O nás

Komunitní centrum Záryby jsou prostory určené pro sousedská setkávání, situované v nádherném prostředí návsi obce Záryby, okres Praha-východ. Projekt nastartovaly r.2017 čtyři aktivní rodiny ze Záryb a Martinova, kterým v jejich dvojobci chyběly prostory pro volnočasové aktivity a sousedská setkávání. Rozhodly se využít příležitosti, jež nastala po přestěhování obecního úřadu do nových prostor. Když se původní budova, v červenci r.2017 uvolnila, šly do toho naplno. Založily spolek, zaktivizovaly na dvě desítky lidí a společně – svépomocí – během letních měsíců 2017 prostory renovovaly. Vybavení prostor je z 90% realizováno prostřednictvím darů od místních občanů.

Aktuálně spolek pracuje na tom, aby tyto prostory byly efektivně využívány. Od října 2017 se zde ke svým schůzkám pravidelně schází oddíl mladých zárybských hasičů Soptík, je tu klubovna dětského oddílu Pionýr. Realizuje se zde výtvarný kroužek a přírodovědecký kroužek pro školní děti. Mládež, dospělí a senioři sem mohou docházet na keramické dílny, kurzy angličtiny a jiné vzdělávací akce .

Projekt je neziskový, realizovaný dobrovolníky. Podporuje jej finančně obec Záryby a od září r.2018 je také finančně podporovaný místními občany, kteří nám přispěli v rámci dárcovské kampaně Plavte v tom s námi. Rádi bychom, aby byl trvale udržitelný, proto aktivně oslovujeme dárce i lidi, kteří mohou darovat něco ze svého volného času. Osobně na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, že to stojí za to. Kvalita života na vesnici, kde to žije a odkud nemusíte vy ani vaše děti za každou zajímavou akcí odjíždět do města, je zkrátka úplně někde jinde. Kamarádit se navíc se svými nejbližšími sousedy - protože se pravidelně setkáváte - je fantastický bonus navíc.

Pokud byste projekt Komunitního centra Záryby rádi podpořili - finančně či svou dobrovolnou prací - budeme vděčni. Pokud máte nápad či jakoukoli připomínku, kontaktujte nás. Všechny nápady diskutujeme, zvažujeme možnosti, nic nenecháme zapadnout. Kontaktovat nás můžete na kczaryby@seznam.cz. Vítáme mezi sebe také nově přistěhovavší zárybáky a martinováky. Neostýchejte se, napište a představte se.


Stanovy spolku si můžete pročíst ZDE.


Výroční zprávy spolku naleznete v sekci Aktuality.


Pro rok 2019 jsou ve statutární orgánu spolku Komunitní centrum Záryby z.s. tyto ženy:PetraPetra ImlaufováKlaraZuzka VrchotováKlaraKlára Pirklová, předsedkyně